O co najczęściej pytają początkujący truckerzy?

Każdy kiedyś zaczynał. A na początku kariery warto mieć kogoś, kto będzie dla nas mentorem i przewodnikiem na ścieżce, pozwoli nam uniknąć błędów, podpowie lepsze rozwiązania. Również wśród młodych truckerów często pojawiają się pytania i wątpliwości, które konsultują ze starszymi, bardziej doświadczonymi kierowcami. Jakie najczęściej mają problemy? O co pytają?
Przede wszystkim to kwestia zdobycia niezbędnych do pracy w międzynarodówce uprawnień. Młodzi kierowcy chcą dowiedzieć się, gdzie je zdobyć, jak planować czas przygotowania i jakim sposobem uniknąć lub zmniejszyć wysokie koszty kursów. Niektórzy poszukują takiej pracy, która pozwoli im na dofinansowanie albo wewnętrzne kursy.

Zdobycie uprawnień dla wielu to oczywiście kolejne pytania, najczęściej te, które odnoszą się do poszukiwania pierwszej pracy. Młodzi szukają podpowiedzi, w których firmach warto zaczynać, jakie stawki negocjować i jak najkorzystniej zaplanować system pracy. Wielu starszych truckerów poleca im firmy, w których sami zaczynali, albo takie, w których spotkali się z dużą kulturą pracy. Polecają też firmy, które przyjmują kierowców bez doświadczenia. Podpowiedź zależy też od miejsca zamieszkania przyszłego kierowcy. Co do płacy, bardziej doświadczeni kierowcy sugerują, by wszystko tu dobrze uzgodnić. Dopytywać, za co dokładnie będziemy opłacani, jak co jest rozliczane. Trzeba o tym pamiętać, by nie być rozczarowanym w momencie pierwszej wypłaty.
Pytania młodych truckerów dotyczą przede wszystkim wyjazdu w pierwszą samodzielną trasę. Tu naprawdę jest szereg wątpliwości. Jak przygotować się do pierwszej trasy? Co należy ze sobą zabrać? Jaki sprzęt będzie najbardziej przydatny w podróży? Co jeść? Pytania młodych dotyczą również załadunku i rozładunku, jak należy się zachować. Szereg pytań młodych kierowców odnosi się również do kwestii kodu językowego – jakie są zwroty i zwyczaje kierowców komunikujących się przez CB radio. W trasie międzynarodowej ważny jest również język obcy, dlatego pojawiają się pytania o najważniejsze zwroty i wyrażenia w językach obcych, które warto poznać przed wyjazdem w pierwszą trasę.

Kiedy młody trucker wie, gdzie będzie wyruszał na trasę, pytania dotyczą zwłaszcza specyfiki kraju, najlepszych miejsc postojowych, wszystkich kwestii związanych z niezbędnymi dokumentami. Pytania dotyczą oczywiście procedur celnych, kontroli i wszystkiego tego, czego możemy spodziewać się na trasie. Duży niepokój młodych kierowców budzą również awarie samochodów i wszelkie niespodziewane na trasie sytuacje. Oprócz tego, pytania są bardziej ogólne, np. czego słuchać w trasie lub o najciekawsze przygody bardziej doświadczonych kierowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *